Krótko o kosmetykach naturalnych

sobota, lutego 02, 2013Pochwalę się, a co mi tam :P Mój wymarzony puder (nie tylko dlatego, że ma uroczy puszek)~! Przy okazji pochwalę się Wam, że ogarnęłam mój aparat. Widać to po tym zdjęciu :D

Oprócz tego zaczynam walkę przeciw wypadaniu włosów i walkę o wzrost. 1 cm w miesiącu dla mnie jest nie do ogarnięcia :-/

A teraz wracamy do głównej części postu.

Czy kosmetyki naturalne są bezpieczniejsze, niż te naszpikowane chemią?
Wymagania dotyczące bezpieczeństwa są identyczne dla wszystkich kosmetyków
To że produkt uzyskał certyfikaty kosmetyku naturalnego lub organicznego nie oznacza, że jest bardziej bezpieczny, niż produkt konwencjonalny. Substancje pochodzące tylko i wyłącznie z natury nie są co do zasady bardziej bezpieczne, mniej uczulające, niż substancje syntetyczne. (...) Surowce naturalne lub organiczne często mogą zawierać w sobie wiele - nawet kilkadziesiąt lub kilkaset - rożnych związków i składników chemicznych. Niektóre z nich są alergenami. Na przykład 26 potencjalnych alergenów, które należy wykazywać w składzie na opakowaniu kosmetyku to substancje naturalne, które występują w większości naturalnych olejków eterycznych i wyciągów roślinnych. Należy zatem pamiętać, że kosmetyki naturalne również mogą uczulać!

Ja mimo to jestem za naturalnymi kosmetykami. Nigdy nie dostałam uczulenia na jakiś kosmetyk (choć po ostatniej wcierce mojej roboty swędziała mnie głowa i nie mam pojęcia dlaczego) i chętnie bawię się różnymi produktami.

Co o tym myślicie?

Zobacz to

9 komentarze

 1. od czasu do czasu warto odpocząć od tej chemii : D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-D myślę, że organizm się odwdzięcza

   Usuń
 2. Kosmetyki naturalne na pewno są delikatniejsze, ale szczerze mówiąc rzadko po nie sięgam..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że warto sięgać po nie częściej :)

   Usuń
 3. Rzadko używam kosmetyków naturalnych, niestety ._.

  OdpowiedzUsuń
 4. lubię mój puder bambusowy:) fajny puszek

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też nigdy nie miałam na nic uczulenia, więc nie mam tego problemu ^^ Ja zawsze eksperymentuję i dla mnie ważne jest, aby działało tak, jak ma działać, a już niekoniecznie z czego jest to wykonane, bo to może być mylące. Często piszą, że olejki itp. a tak naprawdę są już po Parfum, więc to i tak nie zadziała. Tak więc dla mnie liczy się działanie, a nie do końca skład, choć też zwracam na niego uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie używam kosmetyków naturalnych, ale puder bambusowy mnie kusi.
  Zapraszam do mnie (:

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze :* Staram się na wszystkie odpisywać i zaglądać na Wasze blogi, nie musicie się reklamować :)

Zakaz kopiowania i rozprzestrzeniania zdjęć i tekstów bez zgody autora. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne posty

Moja lista blogów

Subscribe