Zmiana czcionki z Google Fonts

niedziela, października 05, 2014

Witam wszystkich cieplutko i spod kołdry :) Nadal jestem chora, mam trochę pomysłów na posty i właśnie dzisiaj jeden z nich. Wiem doskonale, że wczoraj był post, ale... chciałam pomóc niektórym jak najszybciej. :) Zapraszam!


Przez jakiś czas mój blog miał urozmaiconą czcionkę, a dokładniej większość polskich znaków znacznie różniła się od innych co można było lepiej zauważyć na pasku bocznym (wielkością i innym rodzajem czcionki). Teraz czcionka Open Sans jaką posiadam, jest czcionką z polskimi znakami i dzisiaj Wam pokażę w jaki sposób i Wy w obcym, pobranym szablonie możecie zmienić czcionkę. Nie jest to wcale takie trudne, na pewno dacie radę, a wielu blogom się przyda! :)

INSTRUKCJA PRZY TEJ SAMEJ CZCIONCE, ALE CHCECIE DODAĆ JESZCZE OGONKI

I TUTAJ UWAGA !

Taki mamy oryginalny kod czcionki Open Sans, bez Latin Extended, po skopiowaniu:
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans' rel='stylesheet' type='text/css'>
Kod czcionki z Latin Extended, po skopiowaniu:
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400italic,400,600&subset=latin-ext,latin' rel='stylesheet' type='text/css'>
Aby kod działał dobrze musimy zmienić dwie rzeczy:
1. Po & dodać ;amp, bez spacji, tak jak na screenie.
2. Przed ostatnim dziubkiem > dodać ukośnik /, tak jak na screenie.

PS. Jeśli nie możecie znaleźć fonts.googleapis.com - wyszukajcie 'font-family' albo 'font', bardzo możliwe, że jest tam wpisana nazwa bardzo popularnych czcionek, np. verdana czy georgia, a do tego nie potrzeba ingerencji google fonts.

INSTRUKCJA PRZY ZMIANIE CZCIONKI

Zaglądamy w szablon jaką czcionkę podano wpisując "font-family:". Kopiujemy nazwę czcionki i wklejamy w pole wyszukiwania.


Kopiujemy kod czcionki i przerabiamy zgodnie z instrukcją pierwszą, wklejamy zamiast poprzedniej. Wracamy na Google Fonts, przechodzimy do punktu 4 i kopiujemy.


Wracamy do Bloggera, wyszukujemy to co mieliśmy wpisane w polu wyszukiwania, zmieniamy czcionkę, znowu wyszukujemy i tak do samego końca :)

Mam nadzieję, że Wam pomogłam :) Dopiero niedawno udało mi się to ogarnąć, nie widziałam, żeby ktoś to dokładnie na blogu wytłumaczył, dlatego daję już teraz!

~~~

Umyłam dzisiaj włosy, by pozbyć się wszystkich zarazków ze skóry i... całkowicie zapomniałam o oleju kokosowym przed myciem :) Ciekawe ile dni wytrzymają bez niego, zawsze to był maks jeden dzień! Trzymajcie kciuki :) A jak Wasze włosy? Jak samopoczucie? Mam nadzieję, że jesteście zdrowe! :)

Zobacz to

10 komentarze

 1. Zdrowia życzę :)) muszę się później na spokojnie wczytać i pewnie skorzystać :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wracaj szybko do zdrowia! :)
  na pewno jak będę miała chwilę czasu to pokombinuję przy czcionkach. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. :* Kochana, Ty na razie nie masz co zmieniać w czcionce, możesz to zrobić za pomocą edytoru na bloggerze :) Ale jeśli ściągniesz skądś szablon to na pewno Ci się ten post przyda!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo zdrowia życzę ! ; D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdrowiej jak najszybciej :)
  Moje włisy ostatnio zmagają się z nowością, czyli twardą wodą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też miałam ten problem, twarda, chlorowana woda, blee :( Produkt całkowicie inaczej działał na mojej domowej a inaczej na twardej. Tragedia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przydatny post, sama chetnie w chwili czasu pokombinuje :) Duzo zdrowka zycze :)!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam Cię do wzięcia udziału w LBA, do którego Cię nominowałam :) http://niesfornepokrecone.blogspot.com/2014/10/tag-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze :* Staram się na wszystkie odpisywać i zaglądać na Wasze blogi, nie musicie się reklamować :)

Zakaz kopiowania i rozprzestrzeniania zdjęć i tekstów bez zgody autora. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne posty

Moja lista blogów

Subscribe